Shape

Blog

blogimg
Nurdan Yenici Uyarıyor: Nemlendirici Uygulaması Yaparken Bu Hatalardan Kaçının

Cildinin nem oranını korumak ve erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için nemlendirici kullanımına ne denli önem verdiğini tahmin edebiliyoruz. Fakat unutmamalısın ki önemli olan sadece nemlendirici kullanmak değil, nemlendiriciyi doğru bir şekilde kullanmak… Bunun için de elbette önemsemen gereken bazı detaylar bulunuyor. O halde şimdi, cilt bakımında nemlendirme uygulamasının inceliklerini keşfetme zamanı!

blogimg
Salisilik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Cilt bakım rutinlerinde asit kullanımı, özellikle son yıllarda oldukça popüler. Cilt problemlerinin türüne yönelik kullanılabilen bu asit çeşitleri, en genel haliyle iki sınıfa ayrılıyor: Alfa hidroksi asitler (AHA) ve beta hidroksi asitler (BHA)... İki asit grubu arasındaki temel farkı ise suda çözünürlük ve yağda çözünürlük özellikleri oluşturuyor. AHA’lar suda çözünürken BHA’lar yağda çözünüyor. Salisilik asit ise BHA grubuna dahil olan en etkili asit çeşitlerinden birini oluşturuyor.

blogimg
T Bölgesi Yağlanması için Bakım Önerileri

Cildinde zaman zaman veya sürekli olarak yağlanmaya bağlı problemler mi yaşıyorsun? Peki, bunun neden gerçekleştiğini biliyor muydun? Şöyle ki, yağlanmanın en büyük sebebini yüzdeki sebase bezlerinin yoğunluğu oluşturuyor. Bu durum sebebiyle ciltte, gözenekler yoluyla normalden fazla yağ üretimi gerçekleşebiliyor.